havana-2269053_1280

Udogodnienia, oferowane pacjentom i klientom przez apteki

Dostępność leków w Polsce nie stanowi problemu – jeśli chodzi o apteki, na rynku panuje spora konkurencja. Nie jest rzadkością widok dwóch różnych aptek w niewielkiej odległości od siebie. Kłopotliwe mogą natomiast być ceny leków i leczenia.


Wiele aptek oferuje pacjentom liczne udogodnienia. Farmaceuci, w miarę możliwości, proponują tańsze zamienniki drogich specyfików. Jeśli chodzi o leki robione, obecnie są one przygotowywane praktycznie od ręki. Zwykle lek taki można odebrać już na drugi dzień albo tego samego dnia, nawet po kilkunastu minutach. Ponadto, w niektórych aptekach są dostępne bezpłatne glukometry dla osób, chorych na cukrzycę.

Poza ułatwieniami, dotyczącymi samego leczenia, klienci mogą często liczyć także na inne formy pomocy. Apteki, takie jak np. Ziko, mają lokale, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, na wózkach inwalidzkich. Część z nich funkcjonuje jako apteka całodobowa. W dużej ilości aptek znajduje się aparatura, która umożliwia bezpłatny pomiar ciśnienia. Lokale posiadają także pojemniki, do których można wyrzucać przeterminowane specyfiki. Warto pamiętać, że leki, których termin ważności upłynął, nie powinny lądować w domowym koszu na śmieci.

Pacjenci chętnie wybierają takie apteki, w których mogą liczyć na pomoc. Na szczęście nietrudno znaleźć takie miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *